Nawigacja

Ogólne informacje o placówce Godziny pracy przedszkola Kierownictwo placówki Rada Rodziców Rekrutacja Statut Przedszkola Koncepcja pracy P-12 Programy Dyżur wakacyjny Innowacje i Projekty edukacyjne realizowane w roku szkolnym 2015/2016 Dokumenty do pobrania - upoważnienie, numer konta Dowóz dzieci niepełnosprawnych do przedszkola J.angielski, zajęcia muzyczne, gimnastyka profilaktyczna, religia Pomoc psychologiczno - pedagogiczna

Informacje dla rodziców

Ogólne informacje o placówce

Nasze przedszkole znajduje się na jednym ze starszych osiedli naszego miasta. Jest wolno stojącym, jednopiętrowym budynkiem otoczony niskimi blokami. Na parterze znajdują się 4 sale zabaw, hol, szatnia dla dzieci, gabinet logopedyczny oraz kancelaria zastępcy dyrektora. Na piętrze znajdują się 3 sale zabaw, kuchnia, gabinet dyrektora oraz dobrze wyposażona w sprzęt do ćwiczeń i zabaw ruchowych sala gimnastyczna, która mieści się w holu górnym. Przedszkole dysponuje nowymi łazienkami dostosowanymi do potrzeb niepełnosprawnych dzieci oraz nowo dobudowaną windą. Placówka posiada duży ogród, stopniowo doposażany w nowe urządzenia do zabaw.Przedszkole zostało otwarte w 1957 r. Od początku swojej działalności funkcjonowały w nim grupy ogólnodostępne oraz dla dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.W 1992 roku, jako pierwsza w Tychach, w naszym przedszkolu powstała grupa integracyjna, do której uczęszczały dzieci 5 letnie. 

W roku szkolnym 2015/2016 w przedszkolu zostaną utworzone trzy grupy integracyjne, trzy grupy autystyczne oraz jedna grupa dla dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

Ponadto w przedszkolu oferujemy współpracę z rożnymi specjalistami takimi jak: - Psycholog kliniczny - Pedagog - Neurologopeda - Logopeda - Rehabilitant/Fizjoterapeuta - Oligofrenopedagog - Tyflopedagog - Surdopedagog-Terapeuta EEG Biofeedback.

Przedszkole prowadzi także zajęcia w Szpitalu Miejskim w Tychach dla dzieci hospitalizowanych.

Na terenie naszej placówki odbywają się  zajęcia wczesnego wspomagania rozwoju dzieci, terapia biofeedback prowadzone przez specjalistów.

Bezpłatna 5 - godzinna podstawa programowa wychowania przedszkolnego realizowana jest w godzinach 8:00 do 13:00.

Co roku w naszym przedszkolu organizowane są atrakcyjne wycieczki, np. do fabryki bombek w Krakowie, do Parku Leśnych Niespodzianek w Ustroniu, czy Teatru Muzycznego w Gliwicach.
W naszym przedszkolu dzieci uczestniczą w różnych ciekawych wydarzeniach, takich jak: - Prezentacje Artystyczne Przedszkolaków w Teatrze Małym w Tychach - Inscenizacje Bożonarodzeniowe w Teatrze Małym w Tychach - Spartakiada Sportowa Przedszkolaków - Konkursy plastyczne - Festyn rodzinny organizowany corocznie w ogrodzie przedszkolnym oraz wiele innych.

Ciekawych wydarzeń nie brakuje również dla dzieci niepełnosprawnych; już od kilku lat dzieci uczestniczą w Igrzyskach Osób Niepełnosprawnych w Lędzinach oraz w zawodach Olimpiad Specjalnych.Organizowane są zajęcia dogoterapii, zajęcia w grocie solnej i wiele innych.Wszystkie działania prowadzone w przedszkolu można zobaczyć na naszej stronie internetowej.

W przedszkolu organizowane są również zajęcia dodatkowe, takie jak:
- Język angielski,
- Zajęcia muzyczne,
- Gimnastyka profilaktyczna wad postawy
oraz :
- Religia organizowana na prośbę rodzica
- Zajęcia logopedyczne oraz inne zajęcia organizowane w ramach pomocy psychologiczno - pedagogicznej

Kontakt

  • Przedszkole nr 12 z Oddziałami Integracyjnymi i Specjalnymi w Tychach
    ul. Czarnieckiego 5
  • 32-227-35-48

Partnerzy