Ogólne informacje o placówce Kadra Pedagogiczna Programy, współprace Pomoc psychologiczno - pedagogiczna Wczesne Wspomaganie rozwoju Rada Rodziców Statut Przedszkola Ochrona danych osobowych Deklaracja Powszechnej Dostępności Dokumenty do pobrania

Ogólne informacje o placówce

Nasze przedszkole znajduje się na jednym ze starszych osiedli naszego miasta. Jest wolno stojącym, jednopiętrowym budynkiem otoczony niskimi blokami. Na parterze znajdują się 4 sale zabaw, hol, szatnia dla dzieci, gabinet logopedyczny oraz kancelaria zastępcy dyrektora. Na piętrze znajdują się 3 sale zabaw, kuchnia, gabinet dyrektora oraz dobrze wyposażona w sprzęt do ćwiczeń i zabaw ruchowych sala gimnastyczna, która mieści się w holu górnym. Na parterze znajdują się 3 sale zabaw, gabinet psychologa i wicedyrektora oraz dużą szatnią. Przedszkole dysponuje łazienkami dostosowanymi do potrzeb niepełnosprawnych dzieci oraz windą. Placówka posiada duży ogród z placem zabaw wykonanym ze środków budżetu partycypacyjnego.

Przedszkole zostało otwarte w 1957 r. Od początku swojej działalności funkcjonowały w nim grupy ogólnodostępne oraz dla dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. W 1992 roku, jako pierwsza w Tychach, w naszym przedszkolu powstała grupa integracyjna, do której uczęszczały dzieci 5 letnie.

Nasze przedszkole czynne jest od Poniedziałku do Piątku

Od godziny 6:00 – 17:00

Zapewniamy bezpłatną realizację podstawy programowej wychowania przedszkolnego w godzinach 8:00-13:00

Posiadamy kuchnię, w której posiłki są przygotowane na miejscu poprzez doświadczone Panie kucharki. Oferujemy posiłki takie jak:

Śniadanie o godzinie 9:00 (2,50 zł)

Obiad (zawsze dwudaniowy) o godzinie: 12:00 (5,00 zł)

Podwieczorek o godzinie 14:00 (2,50 zł)

Od 1 kwietnia 2023 łączny koszt całodziennego wyżywienia wynosi 10.00 zł

W przedszkolu organizowane są również nieodpłatne zajęcia dodatkowe, takie jak:

Język angielski,

Gimnastyka profilaktyczna wad postawy

Religia organizowana na prośbę rodzica

Zajęcia logopedyczne

inne zajęcia organizowane w ramach pomocy psychologiczno - pedagogicznej

Dla dzieci w wieku 5-7 lat posiadającym orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego jest możliwość dowozu do Przedszkola lub refundacja kosztów. Szczegółowe informacje zawarte są na stronie Miejskiego Centrum Oświaty

W roku szkolnym 2023/2024 posiada 4 grupy integracyjne, jedną grupę ogólnodostępną, dwie grupy dla dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

Co roku w naszym przedszkolu organizowane są atrakcyjne wycieczki, np. do fabryki bombek w Krakowie, do Parku Leśnych Niespodzianek w Ustroniu, czy Teatru Muzycznego w Gliwicach.

W naszym przedszkolu dzieci uczestniczą w różnych ciekawych wydarzeniach, takich jak: - Prezentacje Artystyczne Przedszkolaków w Teatrze Małym w Tychach - Inscenizacje Bożonarodzeniowe w Teatrze Małym w Tychach - Spartakiada Sportowa Przedszkolaków - Konkursy plastyczne - Festyn rodzinny organizowany w ogrodzie przedszkolnym oraz wiele innych.

Ciekawych wydarzeń nie brakuje również dla dzieci niepełnosprawnych; już od kilku lat dzieci uczestniczą w Igrzyskach Osób Niepełnosprawnych w Lędzinach oraz w zawodach Olimpiad Specjalnych. Organizowane są zajęcia w grocie solnej i wiele innych. Wszystkie działania prowadzone w przedszkolu można zobaczyć na naszej stronie internetowej.