Co słychać w Motylkach? Kącik aktywnego Rodzica - Motylki Nauczyciele - Motylki Co słychać u Misiów Nauczyciele - Misie Kącik aktywnego rodzica - Misie

Motylki i Misie 5-6 latki

MARZEC

Śnieżyczka przebiśnieg (Galanthus nivalis) Przewodnik po pielęgnacji -  PictureThis

,,W marcu”

Raz śnieg pada, a raz deszczyk , na jeziorze lód już trzeszczy
Błękit nieba lśni w kałuży, bałwan w słońcu oczy mruży
Koniec zimy. Przerwa. Dzwonek
To nie dzwonek. To skowronek.

Dni są coraz piękniejsze i cieplejsze. Rozpoczynamy nasze poszukiwania WIOSNY-  rozpoczynamy nasze       grupowe spacery alejkami osiedlowymi a także do pobliskiego parku.

Podczas spacerów obserwujemy budzącą się przyrodę: pierwsze wiosenne kwiaty, pąki na drzewach i krzewach. Dzieci uczą się bezpiecznego poruszania się w terenie oraz reagowania na polecenia opiekunów.

W oczekiwaniu na nadejście prawdziwej wiosny my się nie nudzimy i ciekawych rzeczy się uczymy.

W pierwszym tygodniu marca wyruszymy do KRAINY FIGUR GEOMETRYCZYCH. Będziemy poznawać i utrwalać figury geometryczne: koło, kwadrat, trójkat i prostokąt.

FIGURY GEOMETRYCZNE - Przedszkole Nr 1 im. Czesława ...

Manipulowanie figurami, ćwiczenia grafomotoryczne oraz prace plastyczne pozwolą nam je dokładnie poznać i zapamiętać.

Kolejne ciekawe i urozmaicone zajęcia będą dotyczyły jakże dla każdego dziecka ważnego miejsca- domu. Poznawać będziemy wszystkie pomieszczenia w domu, ich wyposażenie oraz wykorzystywane w nich przedmioty: kuchnia, łazienka , salon, pokój dziecka.

Dzieci będą mogły uczestniczyć w zabawach tematycznych z wykożystaniem rekwizytów.

No i wreszcie nadejdzie tydzień, kiedy powitamy wiosnę. Będziemy brali udział w spotkaniu integracyjny

wszystkich dzieci w przedszkolu, pożegnanie zimy i powitanie wiosny.

Powitanie wiosny - Gify i obrazki na GifyAgusi.pl

Wiosna jest kolorowa i radosna więc poznamy kilka wiosennych piosenek i zabaw inscenizacyjnych a także zrobimy kolorowe prace plastyczne.

Poznamy zwiastuny wiosny: bazie, kwiaty: przebiśnieg, krokus. Podczas spacerów będziemy słuchać śpiewu ptaków.

Palma wielkanocna         Wiosna: Animowane gify i obrazki - Wiosenne kwiaty

Ostatni tydzień marca to : przygotowania do Świąt Wielkanocnych.

Będziemy rozmawiać o zwyczajach Wielkanocnych, oglądać ilustracje oraz wspólnie wykonamy wielkanocne zajączki

i pisanki.

WESOŁYCH ŚWIĄT

Koszyk z pisankami i zajączkiem bez tła - Gify i obrazki na GifyAgusi.pl |  Happy easter, Easter, Easter quotes