Nawigacja

Co słychać w Motylkach? Kącik aktywnego Rodzica - Motylki Nauczyciele - Motylki Co słychać u Misiów Nauczyciele - Misie Kącik aktywnego rodzica - Misie

Motylki i Misie 5-6 latki

Co słychać w Motylkach?

GRUPA

WRZESIEŃ

MOTYLKI  to grupa dzieci, w której będą bawić się i uczyć dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

Każde dziecko potrzebuje specjalnej uwagi, akceptacji i poczucia bezpieczeństwa, co postaramy się im zapewnić, aby czuły się dobrze w swojej grupie. Naszym zadaniem jest takie pokierowanie dziećmi, aby nauczyły się wzajemnie sobie pomagać i czerpały z tej pomocy dużą radość.

Nie zastąpimy Państwa dzieciom domu, ale postaramy się stworzyć atmosferę  życzliwości oraz zaufania, dzięki którym dzieci będą mogły czuć się szczęśliwe, nawet bez mamy i taty. Chcemy, aby w tym roku szkolnym MOTYLKI nauczyły się cierpliwości i tolerancji i potrafiły okazywać drugiemu człowiekowi ciepło i radość. Chcemy nauczyć Państwa dzieci wielu rzeczy, które będą potrzebne im w życiu codziennym. Jednak przede wszystkim chcemy  by czas spędzony w naszym przedszkolu przyniósł Waszym dzieciom uśmiech, radość i wiele niezapomnianych chwil.

Sala MOTYLKÓW, do której przez cały rok będą uczęszczać Państwa dzieci, to miejsce jasne, sympatyczne i  kolorowe. Tu, pod naszym okiem, dzieci będą bawić się wspólnie z rówieśnikami, będą próbować bawić się, uczyć samodzielności i współdziałania w grupie.

Dzieci będą miały możliwość uczestniczenia w zajęciach dydaktycznych, oraz w różnych projektach edukacyjnych. Znajdą także możliwość wyładowania swoich emocji i nagromadzonej energii podczas ćwiczeń i zabaw ruchowych, ze szczególnym uwzględnieniem ćwiczeń rytmicznych przy muzyce.

Dzieci nie będą ograniczane zakazami i nakazami, ale będą musiały  nauczyć się przestrzegania zasad, które na początku roku ustalą wraz z nami, a które pomogą nam oddać Państwu dziecko bezpieczne, zdrowe, uśmiechnięte i zadowolone.

• Przedszkole nr 12 z Oddziałami Integracyjnymi i Specjalnymi w Tychach
    ul. Czarnieckiego 5