Rok szkolny 2023/2024 Rok szkolny 2022/2023 Rok szkolny 2021/2022

Zbiórka karmy dla Miejskiego Schroniska w Tychach

Informujemy, że nasze przedszkole prowadziło zbiórkę karmy, koców, legowisk oraz misek dla podopiecznych Miejskiego Schroniska w Tychach. Zbiórka  prowadzona była w miesiącu listopadzie. Wszystkich gorąco dziękujemy za okazaną pomoc.

Spotkanie ze Św. Mikołajem

W tym wspaniałym dniu (6.12.2021r) nasze przedszkole odwiedził św. Mikołaj. Długo oczekiwany gość wywołał uśmiech na twarzach przedszkolaków. Św. Mikołaj został gorąco przywitany piosenkami i wierszami, które zostały przygotowane przez przedszkolaków. Miło spędzony czas uświetniły wspólne zdjęcia oraz prezenty. Dzieci z ogromną radością zaprosiły św. Mikołaja za rok.

Dzień Górnika

W dniu 3.12.2021r. w naszym przedszkolu pojawił się gość- górnik. Podczas uroczystości dzieci miały możliwość zapoznania się ze strojem górniczym oraz ciężką pracą wykonywaną przez górnika.  Górnicze Święto było okazją do kultywowania tradycji regionalnej, związanej z rodzimą śląską ziemnią.

Oceanarium w przedszkolu

W dniu 3.12.2021r. do naszego przedszkola przybyło mobilne Oceanarium, które zabrało wszystkich przedszkolaków w niezwykłą podwodną podróż. W specjalnej, nadmuchiwanej kopule dzieci w atrakcyjny sposób poznały jakie zwierzęta żyją w oceanie.Przedszkolaki mogły w niej odnieść wrażenie, że przebywają na dnie oceanu. A to wszystko za sprawą pływających wokół ryb. Dzieci zobaczyły także wiele fascynujących mieszkańców raf koralowych, takich jak: płaszczki, ośmiornice, delfiny, rekiny i wiele innych. Była to dla dzieci fascynująca lekcja!

Bal karnawałowy

W dniu 15.01.2022r. w naszym przedszkolu odbył się bal karnawałowy. Tego dnia  już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za  bohaterów znanych bajek, można było spotkać wróżki, królewny, delikatne motylki, rycerzy, piratów, policjantów. Na tą wyjątkową okazję zaprosiliśmy do prowadzenia balu wodzireja, zabawa przebiegała w miłej i radosnej atmosferze. Muzyka i tańce przeplatane były zabawami i konkursami, niezapomniane chwile zostały utrwalone pamiątkowymi zdjęciami indywidualnymi oraz grupowymi.

Dzień pizzy -9 luty

Pizza to jedno z najpopularniejszych dań na świecie. Lubią ją zarówno dorośli jak i dzieci, dlatego w tym roku nasze przedszkole włączyło się w obchody Światowego Dnia Pizzy. Podczas zajęć dzieci poznały krótką historię pizzy, dowiedziały się,  z którego kraju pochodzi oraz z jakich składników można ją zrobić. Po części teoretycznej dzieci mogły spróbować przepysznej pizzy. Było naprawdę pysznie.

Światowy dzień kota

W poniedziałek, 17 lutego obchodziliśmy nietypowe święto „Światowy Dzień Kota”. Dzieci upodobniły się do czworonożnych przyjaciół, poprzez wymalowane na swoich twarzach piękne noski, wąsy i typowe dla kotków uszka. Dzieci oglądały książki o tych tajemniczych zwierzętach  ,zapoznały się z kocimi obyczajami oraz sposobem pielęgnacji i wymagają. Były też wesołe „kocie zabawy” przy znanych piosenkach :"Uciekaj myszko ",„My jesteśmy kotki dwa”, „Wlazł kotek na płotek” oraz konkursy „Kto szybciej wypije mleko”. „ Zabawy z włóczką”, „Z jakiej bajki pochodzą te koty?” Niektórzy spotkali nawet kotka w trakcie dzisiejszego spaceru. Celem obchodów tego dnia było podkreślenie znaczenia kotóww życiu człowieka oraz zwrócenie uwagi ludzi na los porzuconych i bezdomnych zwierząt.

Dzień dinozaura

26 luty to dzień poświęcony dinozaurom – obchodzony jest wtedy Dzień Dinozaura. Większość przedszkolaków kocha wszystko co z tymi prehistorycznymi gadami związane, dlatego też nie mogło zabraknąć dinozaurowych zabaw               i w naszym przedszkolu. Przedszkolaki miały okazję przenieść się w prehistoryczny i tajemniczy świat dinozaurów. Pomimo, iż były to bardzo „straszliwe gady” to zabawa z nimi była wyśmienita. Dzieci tego dnia poznały wybrane gatunki tych zwierząt, dowiedziały się skąd brały się małe dinozaury, czym się żywiły oraz z jakiego powodu wyginęły.  W grupach starszych dzieci czytały, rozmawiały i dzieliły się swoją wiedzą na temat dinozaurów (a ta nie jeden raz nasze panie zaskoczyła!). Wykorzystując dostępne w salach zabawki, klasyfikowały je na wielkość, rodzaj czy pokarm, którym się żywiły. W trakcie zabaw ruchowych dzieci chętnie inscenizowały ruchem sposób poruszania się tych stworów oraz naśladowały ich przeraźliwe odgłosy.