Sieć Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem oraz nieodpłatnej pomocy prawnej.

W ramach Sieci Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem na terenie całego kraju funkcjonuje 305 miejsc świadczenia pomocy. Skorzystaj z wyszukiwarki i znajdź punkt znajdujący się najbliżej Twojego miejsca zamieszkania.

Skorzystaj w Tychach z nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego i nieodpłatnej mediacji

Formy zapisów na porady:

• telefonicznie 32 776 30 31 w godzinach pracy urzędu
    • email npp@umtychy.pl
    • samodzielnie przez stronę np.ms.gov.pl
    • osobiście w Biurze Obsługi Klienta Urzędu Miasta Tychy, al. Niepodległości 49

Klub Zdrowego Przedszkolaka

W tym roku szkolnym nasze przedszkole przystąiło do realizacji wojewódzkiego programu edukacyjnego KLUB ZDROWEGO PRZEDSZKOLAKA. W ramach programu poruszkone zostaną zagadnienia:

profilaktyki chorób wirusowych przenoszonych drogą kropelkową

profilaktyki korzystania chorób zakaźnych

bezpiecznego korzystania ze słońca

profilaktyki chorób odkleszczowych

programu edukacji antytytoniowej "Czyste opwietrze wokół nas"

ekologicznego programu "Skąd się biorą produkty ekologiczne"

Pomoc osobom bezdomnym

Z dniem 1 listopada 2023 uruchomiona zostanie infolinia o bezpłatnym trzycyfrowym numerze telefonu 987 (zarówno z telefonów komórkowych, jak i stacjonarnych). Infolinia obsługiwana będzie całodobowo przez służbę dyżurną Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego.

Pod wskazanym numerem można uzyskać informację o możliwości pomocy w zakresie noclegu i wyżywienia dla osób bezdomnych na terenie województwa śląskiego.

Aktualny wykaz jednostek świadczących pomoc osobom bezdomnym z terenu całego województwa śląskiego znajduje się na stronie internetowej Wydziału Rodziny i Polityki Społecznej Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach w zakładce „Wykazy i rejestry" - „Pomoc społeczna" oraz dostępny jest pod wskazanymi linkami:

•           Wydział Rodziny i Polityki Społecznej - Wykazy i rejestry / Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach (katowice.uw.gov.pl)

•           http://www.katowice.uw.gov.pl/wvdzial/wydzial-bezpieczenstwa-i-zarzadzania- kryzysowego/infolinia-dla-bezdomnych .

Zakup zdjęć

U pań w grupach można już zakupić kalendarze ze zdjęciami. Koszt takiego kalendarza 50 zł (można zakupić samo zdjęcie w formacie 20x30 – 35 zł).

Jest mozliwość zamówienia dodatkowych zdjęć i kalendarzy.

Wtedy kalendarz dodatkowy kosztuje 40 zł

zdjęcie w formatach:

20x30 - 20 zł

15x21 - 10 zł

10x15 - 5zł

emka Stomatologia

We wtorek 7 listopada nasze przedszkole odwiedzą Panie z emki stomatologi.

Poprowadzą fantastyczną prelekcję o higienie jamy ustnej, oraz obejrzą nasze ząbki, a dla chętnych będzie wykonana fluoryzacja ząbków.

Bardzo prosimy o wypisanie zgody na przegląd zębów dziecka.

Zgody są przekazywane przez Panie z grup.

• Zdjęcia do kalendarza

Szanowni Rodzice,

informujemy, że w dniu 18.10.2023 r. (tj. środa) odbędą się w naszym przedszkolu zdjęcia do kalendarza
    na 2024 r. Bardzo prosimy o przygotowanie dzieci. Zakup kalendarzy jest dobrowolny.

• Zebranie Rady Rodziców

Drodzy Rodzice!!

W poniedziałek 9 października o godzinie 16:00 odbędzie się zebranie Rady Rodziców. Zapraszamy!

• Informacja dotycząca zmian w Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej !!!

Szanowni Państwo,

informujemy że zgodnie z uchwałą nr LII/976/23 z dnia 31.08.2023 r. Rady Miasta Tychy w sprawie zamiaru przekształcenia Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Tychach wraz z uchwałą zmieniającą nr LIII/1001/23 z dnia 28.09.2023 r. z dniem 1 kwietnia 2024 r. planowane jest przeniesienie siedziby Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Tychach z ul. Andersa nr 16 na ul. Edukacji nr 102 w Tychach.

Zebranie

Drodzy Rodzice!

Zapraszamy na zebranie, które odbędzie sie 12 wrzesnia o godzinie 17:00.

Będzie to najpierw zebranie ogóle wszystkich Rodziców. Następnie zapraszamy na zebranie w grupach.

• Witamy nowy rok szkolny

• dzień dziecka w kosmosie

• Zdjęcia grupowe i TABLO

JUTRO T.J 17 MAJA

Będą wykonywane zdjęcia grupowe wszystkich grup, oraz zdjęcia TABLO dla dzieci, które kończą w tym roku przygodę z naszym przedszkolem.

Bardzo prosimy o elegancki ubiór szczególnie tych dzieci, których grupy kończą edukację przedszkolną.

Będzie również możliwość wykonania zdjęć legitymacyjnych.

• Rekrutacja do przedszkoli na okres wakacyjny

Rekrutacja na dyżur wakacyjny w roku szkolnym 2022/2023

będzie prowadzona od 15 maja do 23 maja.

• Bezpłatne poradnictwo obywatelskie

• Paczuszka dla chorego maluszka

• Iluzjonista w przedszkolu

W czwartek 6 kwietnia nasze przedszkole odwiedzi Iluzjonista. Zapraszamy wszystkich przedszkolaków na pokaz!

• Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

W poniedziałek (3.04.2023r.) w przedszkolu będziemy świętować "Światowy Dzień Autyzmu". Z tej okazji prosimy aby dzieci były ubrane na niebiesko.

Zdjęcia z balu karnawałowego

Zapraszamy po odbiór zdjęć z balu karnawałowego.

1 komplet zdjęć (3 zdjęcia )  - 48 zł

1 komplet zdjęć + grupowe (4 zdjęcia – rodzeństwa) -58 zł

Zdjęcia są u Pań w grupach.

Powtierdzenie woli na rok szkolny 2023/2024

Prosimy rodziców dzieci, które będą kontynuowały edukację przedszkolną oraz które zostały przyjęte do Przedszkola na rok szkolny 2023/2024 o złożenie pisemnego potwierdzenia woli w terminie 20 MARCA DO 27 MARCA.

Wnioski do wypisania są u Pań na holu lub w kancelarii przedszkola.

• Uwaga konkurs!

Zapraszamy do udziału w konkursie :-)